Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


Wydarzenia

Otwarcie mini ogrodu 16.IX.2016r.

16 października 2016 roku podczas pożegnania lata w Powiatowym Domu Pomocy Społecznej w Płazie, odbyło się otwarcie mini ogrodu sensorycznego, który powstał w ramach projektu „Mini ogród sensoryczny – ścieżka ekologiczna edukacyjno – sensoryczna”, na który Stowarzyszenie Przyjaciół Staszica w Chrzanowie otrzymało grant w wysokości 5000 zł z Programu Grantowego ENERIS „Pomysły chroniące środowisko”. - Z terenu Chrzanowa i Trzebini wpłynęło najwięcej zgłoszeń, mieli Państwo na pewno sporą konkurencję, jednak ujął nas pomysł utworzenia ogrodu sensorycznego i integracji społeczności lokalnej z pensjonariuszami DPS-u – podkreśliła Magdalena Sułek-Domańska, Dyrektor ds. Komunikacji ENERIS podczas uroczystego wręczenia grantu. Kliknij i zobacz materiał filmowy (minuty 27:20 – 29:45):

http://chtvl.chrzanow.pl/chrzanowska-telezizna-lokalna/nasz-najnowszy-serwis-z-23-09-2016-jest-juz-dostepny-w-sieci/


folder DPS.CDR


folder DPS II.cdrPokaz filmowy

23 czerwca 2016 roku odbyło się uroczyste podsumowanie projektu Warsztaty filmowe dla młodzieży z terenu powiatu chrzanowskiego pt. MŁODY FILMOWIEC, które odbyło się w Sali kinowej Trzebińskiego Centrum Kultury. Widzowie mieli okazję zobaczyć wystawę fotograficzną dokumentującą działania w projekcie oraz oglądnąć i ocenić filmy nakręcone przez uczestników projektu. Młodzi adepci sztuki filmowej otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Warsztaty prowadzili:

Tomasz Jurkiewicz - absolwent filmoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego (2005), reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego (2009) oraz Szkoły Wajdy (2011). Za swoje filmy krótkometrażowe (m.in. „Radioakcja”, „Babcia wyjeżdża”, „Gdyby ryby miały głos”) zdobył ponad 100 nagród i wyróżnień na festiwalach w Polsce i za granicą.

Karol Mroziewski - Fotografik, filmowiec, pedagog, popularyzator kultury fotograficznej i filmowej. Autor wielu wystaw fotograficznych i instalacji, które stały się ozdobą powiatu chrzanowskiego („Nowy Jork w Młoszowej”, „Cząstka całości”). Laureat m.in. Nagrody Artystycznej Powiatu Chrzanowskiego za całokształt osiągnięć i Nagrody Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Nominowany w plebiscycie tygodnika „Przełom” - „Osobowości 25-lecia powiatu chrzanowskiego” w dziedzinie „Kultura”.


Przedstawienie Chłopi

Żegnamy się z „Chłopami”

21 października 2016 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się uroczyste zakończenie projektu „Spotkania wiosny i jesieni życia” połączone z wernisażem wystawy fotograficznej podsumowującej projekt oraz pokazem fragmentów nakręconego filmu w plenerach Skansenu w Wygiełzowie. Mieliśmy okazję również po raz ostatni zobaczyć fragmenty spektaklu „Chłopi” w wykonaniu uczniów I liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica i seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Chrzanowie, powspominać, usłyszeć różne anegdotki oraz posmakować regionalnych specjałów przygotowanych przez uczestników projektu. Reżyserem spektaklu był Marcin Kobierski, aktor Teatru Bagatela w Krakowie. Spektakl obejrzało w sumie 25oo osób. Kliknij i zobacz film: https://www.youtube.com/watch?v=GwGTbclsCqQ
„Dziady” zajęły I miejsce

6 marca 2016 roku w Jabłonce odbyły się 4. Małopolskie Spotkania teatrów amatorskich Posiady Teatralne na Orawie. Sztuka „Dziady” w wykonaniu uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Chrzanowie zajęła I miejsce. Spektakl wyreżyserował Marcin Kobierski.


Benefis prof. J. Seczyńskiego

3 grudnia 2015 roku w budynku naszej szkoły odbył się benefis prof. Seczyńskiego. W uroczystości wzięło udział ok. 80 gości, bardzo licznie dopisali absolwenci, wychowankowie profesora. Wieczór pełen był niespodzianek, wspomnień, anegdot, wspólnych śpiewów. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się, że profesor tak naprawdę ma na imię Józef, a nie Ryszard oraz poznać Jego pasje.


20 kwietnia 2015 roku odbyło się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Przyjaciele Staszica. Sprawozdanie z działalności stowarzyszenia za 2014 rok znajdziecie w zakładce O nas/dokumenty.


Narzędzia strony